Skip to content

FILIP SALAČ BOJOVAL V ARAGONU SE SOUPEŘI I HOREČKOU

Text a foto: TZ

Poslední prázdninový víkend se na Autodromu Motorland Aragon konalo dvanácté dějství světového šampionátu MotoGP. Filip Salač byl po desátém místě na Red Bull Ringu dobře naladěn, i když dostal už před začátkem závodního víkendu v Aragonu angínu a lékař mu nasadil antibiotika. Do nedělního závodu kategorie Moto2 startoval Filip až z 20. místa, v cíli pak obsadil 11. pozici a zaznamenal tak druhý nejlepší výsledek v průběhu letošní sezóny.

Český jezdec týmu Elf Marc VDS Racing Team zajel v první části kvalifikace čtvrtý čas a postoupil do hlavní kvalifikační části, ve které skončil sedmnáctý. Tři místa na startu však musel přepustit soupeřům po penalizaci z tréninku. Na gridu tak stál až v sedmé řadě, ale hned v úvodu závodu se dokázal prosadit na 13. místo. Na této pozici přetrval většinu devatenáctikolového závodu, v cíli mu nakonec patřila 11. příčka a 5 bodů do celkového hodnocení.

„Byl to velmi náročný víkend. Už ve čtvrtek mně nebylo dobře, v pátek jsem odešel od doktora s antibiotiky a diagnostikovanou angínou. To nebylo úplně příjemné, nemohl jsem se dostat do tempa, horečka pochopitelně ovlivnila i moje soustředění na jízdu. Takže pátek katastrofa, v sobotu to bylo o poznání lepší, dostal jsem se přes Q1 do hlavní kvalifikace, tam se mi ale nepodařilo zajet žádné rychlé kolo. Vzhledem k penalizaci a posunu o tři pozice jsem startoval až z dvacátého místa. V prvním kole se mi podařilo předjet několik jezdců a posun na konečné jedenácté místo hodnotím pozitivně. Trať v Aragonu hodně klouzala, letos se tady moc nejelo, takže nebyla nagumovaná a každý výjezd mimo ideální stopu představoval velké riziko pádu. Proto se poměrně těžko předjíždělo. Ke konci závodu jsem byl úplně hotový, měl jsem horečku, takže to bylo opravdu těžké. Každopádně se nám podařilo odjet další dobrý závod. Gratuluji Tonymu k bedně, to je pochopitelně vzpruha pro celý tým, potřebovali jsme to. Těším se na další závody a děkuji všem za podporu,“ zhodnotil nedělní závod kategorie Moto2 Filip Salač #12.

Pro vítězství v kategorii Moto2 si před zaplněnými tribunami Motorlandu Aragon dojel Jake Dixon, Tony Arbolino si druhým místem vybojoval první letošní podium a stupně vítězů doplnil Deniz Öncü. Filip Salač je průběžně dvacátý (25 bodů).